Aktuálně nabízené a probíhající kurzy CŽV LS 2021

Vyberte si ze široké nabídky našich semestrálních jazykových kurzů:

 

NOVÉ KURZY ČERVENEC-ZÁŘÍ: 

 

Angličtina.  UNIcert II. Akademická angličtina pro humanitní a společenské předměty a intenzivní příprava ke zkoušce B2

Číslo kurzu: AJ8
Termín: 1.-6. 9. 2021 (středa, čtvrtek, pátek a pondělí 9:00 – 10:30 a 11:00-12:30) – online přihláška
Rozsah: 4 dny, 4 hodiny denně, tj. celkem 16 hodin
Cena: 3.000 Kč
Vyučující: Mgr. Markéta Doubravová, DiS.

Anotace: Kurz je určen pro studenty a studentky FF i jiných fakult UK, kteří se chystají v rámci jazykového programu UNIcert II skládat závěrečnou certifikovanou zkoušku. Pro ně je kurz povinný. Přihlásit se ale mohou i studenti, kteří se připravují na standardní zkoušku B2. V průběhu osmi devadesátiminutových bloků se věnujeme rozvoji všech jazykových dovedností (čtení, poslech, mluvení a psaní), se zaměřením na akademický jazyk. Využívány jsou autentické materiály z akademického prostředí, s ohledem na oborovou specializaci studentů.

Termín zkoušky UNIcert II bude pro toto zkouškové období vypsán na 13. 9. 2021 v 10:00 hod. Mezi kurzem a samotnou zkouškou UNIcert II je dostatečný prostor na procvičení kompetencí získaných v kurzu a závěrečnou přípravu.

UNIcert II je mezinárodně uznávaný certifikát, resp. jazykový program pro studium jazyků na univerzitách zakončený závěrečnou zkouškou na úrovni B2. Ta je v záměnnosti se standardní zkouškou B2, kterou studenti skládají v JC. Po absolvování kurzu a úspěšném složení zkoušky UNIcert II je tedy povinnost zkoušky B2 z anglického jazyka splněna i s odpovídajícími kredity. Certifikát, který student získá, je uznáván na řadě evropských univerzit a dokládá znalost anglického jazyka na úrovni B2; lze jej použít i pro budoucí zaměstnavatele jako doklad dosažené úrovně B2. Jedná se o zpoplatněný certifikát – poplatek je ale hrazen až v samotném závěru programu za závěrečný blokový týdenní kurz BLOK III. Více informací zde.

 

KURZY PRO ZAČÁTEČNÍKY

 

Nové kurzy němčiny, francouzštiny, španělštiny a ruštiny budou vypsány.

KURZY PRO FALEŠNÉ ZAČÁTEČNÍKY, MÍRNĚ A STŘEDNĚ POKROČILÉ

Nové kurzy angličtiny, němčiny, francouzštiny, španělštiny a ruštiny budou vypsány.

KONVERZAČNÍ KURZY

Nové kurzy budou vypsány.

SPECIALIZOVANÉ KURZY

Nové kurzy budou vypsány.

 

 

Zpět nahoru

Úvod > Kurzy > Kurzy CŽV > Aktuálně nabízené a probíhající kurzy CŽV LS 2021