Ruština CŽV

Jazykové centrum otevírá v rámci programu celoživotního vzdělávání týdenní nebo semestrální kurzy pro studenty FF i ostatních fakult UK, příp. pro širší univerzitní veřejnost.

Vyplněnou přihlášku zašlete mailem na anna.fassatiova@ff.cuni.cz. Následně obdržíte vyrozumění o přijetí a pokyny k platbě.

Obecné informace k organizaci a zápisu

Ruština. Kurz pro začátečníky

Číslo kurzu: R1

Termín:

Rozsah:

Anotace: Semestrální kurz pro studenty všech fakult UK i širší univerzitní veřejnost, je určen všem, kdo by se rád seznámil s ruštinou, naučil se číst, psát, osvojil si základní komunikační dovednosti a dozvěděl se řadu zajímavostí ze života v Rusku. Zároveň slouží jako kompenzační kurz pro studenty, kteří si potřebují doplnit své znalosti před vstupem do kurzu pro mírně pokročilé (Ruština I) v Jazykovém centru.

Cena:

Vyučující:

Ruština. Nebojte se azbuky

Číslo kurzu: R2

Termín: 

Rozsah: 2 týdny, 6 hodin týdně, tj. celkem 12 hodin

Anotace: Intenzivní kurz pro studenty a zaměstnance všech fakult UK, zaměřený především na zvládnutí azbuky a výběrově i základních komunikačních dovedností. Zároveň slouží jako kompenzační kurz pro studenty, kteří si potřebují doplnit své znalosti před vstupem do kurzu pro mírně pokročilé (Ruština I) v Jazykovém centru.

Cena: 1.200,- Kč

Vyučující: PhDr. Jana Vinceová

Ruština. Informační kurz ke zkoušce Akademické čtení

Číslo kurzu: R3

Termín:                                   

Rozsah: 1 den, 4 hodiny

Anotace: Kurz je určen pro studenty všech fakult UK, kteří se připravují na zkoušku z akademického čtení a nemohli chodit na semestrální kurz. Studenti budou seznámeni se základními strategiemi čtení odborného textu a vyzkouší si modelový test.

Cena: 500,- Kč

Ruština. Informační kurz ke zkoušce B2

Číslo kurzu: R4

Termín:                                     

Rozsah: 1 den, 4 hodiny

Anotace: Kurz je určen pro studenty všech fakult UK, kteří se připravují na zkoušku B2 a nemohli chodit na semestrální kurz. Studenti si vyzkouší modelový test a čas bude též věnován otázkám, v nichž se studenti nejčastěji dopouštějí chyb.

Cena: 500,- Kč

Ruština. Intenzivní opakovací kurz ruštiny

Číslo kurzu: R5

Termín:                                   

Rozsah: 4 dny, 5 hodin denně, tj. celkem 20 hodin

Anotace: Kurz je určen pro studenty FF UK a je koncipován jako příprava na ZK B2.

Cena: 2.500,- Kč

 

Úvod > Kurzy > Kurzy CŽV > Ruština CŽV