Holubowicz Aleksandra

Mgr. Aleksandra Holubowicz, Dr.

Konzultační hodiny
  • konzultace prezenčně nebo online kdykoliv po předchozí domluvě emailem
Adresa

Jazykové centrum
Celetná 18
Místnost č. 147

Aleksandra Hołubowicz začala pracovat pro Jazykové centrum v říjnu 2018. Je to Polka, která se zamilovala do Česka. Ukončila bakalářské studium v oboru Anglická filologie – specializace: didaktika anglického jazyka na Gdaňské univerzitě, získala magisterský titul v Centru amerických studií na Varšavské univerzitě a PhD v oblasti literárních věd na Gdaňské Univerzitě. Již několik let pracuje jako učitelka, překladatelka a tlumočnice z a do angličtiny. V rámci magisterského oboru Americká studia na Gdaňské univerzitě vyučovala předmět Americká literatura do roku 1900.

V Jazykovém centru vede semináře obecné i akademické angličtiny (English for Humanities: Focus on Border Studies a English for Social Sciences). Její metoda vyučování angličtiny se zaměřuje především na mluvení. Zajímá se o současnou literaturu, politické a sociální problémy.

Rozvrh

Publikace

  • Holubowicz A.: Why Learn from Chicanas? The Relevance of U.S. Third World Chicana Thinkers in Polish Feminist Research. Slovo a smysl / Word & Sense, 2022, č. • no. 19, s. • p. 92-117. ISSN 1214-7915.
Úvod > Jazykové centrum > Vyučující > Holubowicz Aleksandra