Ruština CŽV

Kontaktní osoba: Mgr. Ladislava Dolanová, Ph.D.

Jazykové centrum otevírá v rámci programu celoživotního vzdělávání týdenní nebo semestrální kurzy pro studenty FF i ostatních fakult UK, příp. pro širší univerzitní veřejnost.

Vyplněnou přihlášku zašlete mailem na ladislava.dolanova@ff.cuni.cz. Následně obdržíte vyrozumění o přijetí a pokyny k platbě.

Obecné informace k organizaci a zápisu

Ruština. Kurz pro začátečníky (R1)

Termín: LS 2018

Rozsah: 10 týdnů, 2 hodiny týdně, tj. celkem 20 hodin

Anotace: Semestrální kurz je určen studentům a zaměstnancům všech fakult UK, kteří by se rádi seznámili s ruštinou, naučili se číst, psát, osvojili si základní komunikační dovednosti a dozvěděli se řadu zajímavostí ze života v Rusku. Zároveň slouží jako kompenzační kurz pro studenty, kteří si potřebují doplnit své znalosti před vstupem do kurzu pro mírně pokročilé (Ruština I) v Jazykovém centru.

Cena: 2.000,- Kč

Ruština. Nebojte se azbuky (R2)

Termín: leden/únor 2018

Rozsah: 2 týdny, 6 hodin týdně, tj. celkem 12 hodin

Anotace: Intenzivní kurz pro studenty a zaměstnance všech fakult UK, zaměřený především na zvládnutí azbuky a výběrově i základních komunikačních dovedností. Zároveň slouží jako kompenzační kurz pro studenty, kteří si potřebují doplnit své znalosti před vstupem do kurzu pro mírně pokročilé (Ruština I) v Jazykovém centru.

Cena: 1.200,- Kč

Ruština. Informační kurz ke zkoušce Akademické čtení (R3)

Termín: květen 2018                                    

Rozsah: 1 den, 4 hodiny

Anotace: Kurz je určen pro studenty všech fakult UK, kteří se připravují na zkoušku z akademického čtení a nemohli chodit na semestrální kurz. Studenti budou seznámeni se základními strategiemi čtení odborného textu a vyzkouší si modelový test.

Cena: 500,- Kč

Ruština. Informační kurz ke zkoušce B2 (R4)

Termín: květen 2018                                    

Rozsah: 1 den, 4 hodiny

Anotace: Kurz je určen pro studenty všech fakult UK, kteří se připravují na zkoušku B2 a nemohli chodit na semestrální kurz. Studenti si vyzkouší modelový test a čas bude též věnován otázkám, v nichž se studenti nejčastěji dopouštějí chyb.

Cena: 500,- Kč

Intenzivní opakovací kurz ruštiny (R5)

Termín: květen 2018                                    

Rozsah: 4 dny, 5 hodin denně, tj. celkem 20 hodin

Anotace: Kurz je určen pro studenty FF UK a je koncipován jako příprava na ZK B2.

Cena: 2.500,- Kč

 

Úvod > Kurzy > Kurzy CŽV > Ruština CŽV